چسباندن – چوب دستی همدردی بیلبائو شیمی درمانی

چسباندن – چوب دستی: همدردی بیلبائو شیمی درمانی بیماری سرطان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری حمید هیراد باید اعلام کند اجرا زنده نیست، پلی‌بک است

در این زمانه انفجار ارتباطات موضع‌ “حمید هیراد” یک خودزنی واقعا تاریخ گذشته و از مد افتاده است.

حمید هیراد باید اعلام کند اجرا زنده نیست، پلی‌بک است

حمید هیراد باید اعلام کند اجرا زنده نیست، پلی بک است

عبارات مهم : کنسرت

در این زمانه انفجار ارتباطات موضع “حمید هیراد” یک خودزنی واقعا تاریخ گذشته و از مد افتاده است.

به گزارش عصر ایران، اتفاق کنسرت حمید هیراد در شیراز (۲۵ تیر) فقط یک اشتباه راحت یک خواننده نیست بلکه آنچه که زیاد اذیت کننده است یک رویه، نگرش و فرهنگ هست. فرهنگی که مقصر جایگزین پذیرش اشتباه و عذرخواهی نه تنها آن را قبول نمی کند بلکه حتی بر درست بودن آن تاکید دارد. (همه را جیگر فرض می کند)

واقعا دیگر نیازی نیست تکرار کنیم این رویه را در بخش های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و … جامعه هم شاهد هستیم چون به همان اندازه ای که من چنین تجربه ای را از سر گذرانده ام، هر کس دیگری هم در این جامعه خودش – مستقیم – یا از طریق اطرافیانش – غیر مستقیم – در معرض این پدیده قرار گرفته است.

اوائل قرن ۲۱ در پی یک بررسی دانشمندان اعلام کردند که آنچه از قرن ۲۰ به عنوان میراث به قرن ۲۱ رسیده است در ۳ مولفه خلاصه شده است است: ۱-دقت ۲-سرعت ۳-ارتباطات

در این زمانه انفجار ارتباطات که هر اتفاقی در کسری از ثانیه می تواند به سراسر دنیا ارسال شود دیگر موضع گیری حمید هیراد یک خودزنی واقعا تاریخ گذشته و از مد افتاده هست. عالی ترین راه صداقت است و پذیرفتن اشتباهی که صورت گرفته، والا پاک کردن اصل مسأله یا به حاشیه بردن آن در این عصر دیگر موثر نیست.

در نوشتار دیگری هم اشاره کرده ام که پدیده پلی بک خوانی در کنسرت، در تمام دنیا امری مذموم و غیر اخلاقی هست، لیکن که تماشاگران به کنسرت رفته اند و انتظار اجرای خواننده محبوبشان را دارند نه فقط یک تکان دادن لب و ادای خواندن رو در آوردن، با توجه به دابسمش های امروزی این اقدام مانند آنست که خواننده موزیک خودش را دابسمش می کند.

در کشور خودمان هم پلی بک خوانی در کنسرت امری غیر قابل پذیرش است مگر در مواردی خاص و در جایی که قواعد بازی آن تعریف شده است هست، به عنوان نمونه در بسیاری از برنامه های تلویزیونی که خواننده حضور دارد غالبا موسیقی پلی بک می شود و خواننده لب می زند. یا در همایش ها و مراسم ها هم غالبا این شکل اجرا به چشم می خورد.

در این برنامه ها این گونه اجرا دلایل خودش را دارد به عنوان نمونه جهت یک تک موزیک حضور یک گروه موسیقی با تجهیزات و انجام مراحل آماده سازی(میکروفن گذاری، آزمون صدا و …) طولانی و وقت گیر است و اصطلاحا به صرفه نیست به همین علت ترجیح می دهند به همان شکل پلی بک اجرا کنند که خود ان هم ۲ نوع است:

در یک شکل آنست که تمام موسیقی قطعه مورد نظر به شکل ضبط شده است وجود دارد ولی صدای خواننده روی آن نیست و خواننده در وقت پخش قطعه موزیک را می خواند یعنی فقط بخش موسیقی اثر پلی بک می شود ولی خواننده اجرای خود را انجام می دهد. مدل دوم آنست که تمام اجزاء قطعه موسیقی پخش می شود که صدای خواننده هم جز آنست ولی خواننده در وقت اجرا فقط لب می زند.

ولی همانطور که ذکر شد هر ۲ نوع این اجراها شرایط آن از قبل لحاظ شده است است و مخاطب هم از قبل آنرا پذیرفته است ولی در کنسرت این اقدام انجام نمی گیرد، چون اساسا تعریف آن تفاوت دارد.

مخاطبی که بلیت کنسرت تهیه کرده است آمده است تا شاهد و شنوای خواندن خواننده مورد علاقه اش باشد به همین علت هنگامی که با پدیدیه پلی بک مواجهه می شود نخستین احساسش این است که با او محترمانه واکنش‌ها نشده است و با یک کلاهبرداری طرف هست، لیکن در منزل یا ماشین هم می توانست همان موسیقی را گوش بدهد دیگر نیازی به هزینه کردن وقت، پول و … نبود.

ذکر دوباره این نقل قول خالی از لطف نیست: کاوه آفاق (خواننده و موزیسین) در مصاحبه ای نقل کرده بود « “التون جان” خواننده معروف بریتانیایی به دو خواننده بسیار مطرح موسیقی دیگر انتقاد داشت که آنها روی صحنه پلی بک می خوانند و جالب اینجاست این دو خواننده در پاسخ به بیانات وی ماجرا را رد نکردند ولی گفتند چون روی صحنه حرکات زیادی دارند و پرفورمنس اجرا می کنند دیگر قدرتی جهت خواندن نمی ماند.» براق و صادقانه جواب داده اند.

حمید هیراد باید اعلام کند اجرا زنده نیست، پلی‌بک است

البته این قضیه جهت خواننده های ما صدق نمی کند لیکن که در کنسرت های آنها از انجام رقص و حرکات پیچیده خبری نیست و غالبا جلوی پایه میکروفن ایستاده اند و نهایت حرکت آنها طی کردن عرض و طول صحنه است.

با این وجود اگر خواننده ای هم به هر دلیلی نمی تواند اجرا زنده داشته باشد و می خواهد که به شکل پلی بک اجرا کند، شکل حرفه ای و اخلاقی آن اینست که از همان ابتدا صادقانه اعلام کنند که این کنسرت به شکل پلی بک است و هر کسی هم که در آن مراسم حضور دارد مطلع است که این کنسرت اجرای زنده نیست بلکه خواننده لب می زند ولی به شکل دیگری جبران این نقیصه را می کند. (برای خواننده های ما روش جبرانی سراغ ندارم!)

در قضیه حمید هیراد هم عالی ترین اقدامی که باید انجام دهد پذیرش اشتباه و معذرت خواهی هست، و اگر قرار است در آینده باز پلی بک خوانی داشته باشد از همان ابتدا اعلام کند.

در کنسرت شیراز یک نوع تقلب را شاهد بودیم ولی در اقدام بعدی و تکذیب آن شاهد دروغ هستیم، صداقت را گزینش کن.

در این زمانه انفجار ارتباطات موضع‌ “حمید هیراد” یک خودزنی واقعا تاریخ گذشته و از مد افتاده است.

واژه های کلیدی: کنسرت | موسیقی | خواننده | خواننده | اجرای زنده | اخبار فرهنگی و هنری

حمید هیراد باید اعلام کند اجرا زنده نیست، پلی‌بک است

حمید هیراد باید اعلام کند اجرا زنده نیست، پلی‌بک است

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs