چسباندن – چوب دستی همدردی بیلبائو شیمی درمانی

چسباندن – چوب دستی: همدردی بیلبائو شیمی درمانی بیماری سرطان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نیروی انتظامی جهت برخورد با ماموران متخلف حساسیت مورد نیاز را دارد / ذوالنور

یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه باید با هنجارشکنان و مروجان بی‌حجابی برخورد شود، گفت: اگر ماموری در برخورد با بی‌حجابی تخلفی را انجام داد

نیروی انتظامی جهت برخورد با ماموران متخلف حساسیت مورد نیاز را دارد / ذوالنور

ذوالنور: نیروی انتظامی جهت برخورد با ماموران متخلف حساسیت مورد نیاز را دارد

عبارات مهم : قانون

یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه باید با هنجارشکنان و مروجان بی حجابی برخورد شود، گفت: اگر ماموری در برخورد با بی حجابی تخلفی را انجام داده باید با آن مامور برخورد شود، یقینا نیروی انتظامی حساسیت مورد نیاز را دارد.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در گفت وگو با ایسنا در تصویر العمل به انتشار فیلمی از برخورد نامناسب نیروی انتظامی با یک خانم، گفت: عنوان حجاب یک امر دینی، اعتقادی و فرهنگی است که باید دستگاه های گوناگون جهت ترویج حجاب، عفاف و تقویت اعتقاد باور به حجاب و پایبندی عملی به آن از روش های ارشادی، هدایتی، معرفتی و آموزشی، ایجاد انگیزه، استفاده از مشوق های متفاوت استفاده کنند.

نیروی انتظامی جهت برخورد با ماموران متخلف حساسیت مورد نیاز را دارد / ذوالنور

به گفته وی، در این رابطه خطابه های جمعه و جماعات، حوزه های علمیه، شرکت و دفتر تبلیغات اسلامی، NGO ها، نهادهای فرهنگی، ارشاد، صداوسیما، وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه ها و آموزش عالی همه و همه وظیفه ای در جهت تقویت عنوان حجاب دارند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه عفاف و حجاب از برجسته ترین ارزش هایی است که بعد از انقلاب ظهور و بروز کرده هست، گفت: ما یقین داریم دشمن جهت ضربه زدن به باورها و اعتقادات مردم و از بین بردن روحیه دین گرایی در مردم بیشترین تلاش را بر ترویج فساد، گناه، معصیت و بی بند و باری کرده است که قدم اول و شروع آن با سست کردن عنوان حجاب است.

یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه باید با هنجارشکنان و مروجان بی‌حجابی برخورد شود، گفت: اگر ماموری در برخورد با بی‌حجابی تخلفی را انجام داد

ذوالنور افزود: همه می دانیم همه مجامع استکباری با تمرکز بر روی این عنوان مرتب جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را ناقض حقوق زنان معرفی می کنند که مهمترین محور در نقض حقوق زنان را بحث الزام حجاب مطرح می نمایند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه وظیفه نیروی انتظامی، برخورد با فساد، بی بند و باری و جرایم آشکار هست، گفت: در کشور ما رعایت حجاب شرعی قانون است که حد حجاب شرعی قرص صورت و دست ها تا مچ است لذا اگر کسانی بیش از آن را در منظر و مراعای بیگانه و نامحرم قرار دهد مصداق بی قانونی و نقض قانون را انجام داده است.

وی ادامه داد: قطعا نیروی انتظامی با خانمی که دو تار مویش بیرون آمده برخورد نمی کند بلکه با کسانی که حالت هنجارشکنی دارند و در برابر قانون مقاومت می کنند، برخورد می نماید. از آن طرف اگر پلیس سر چهارراه به ماشینی جهت عبور نکردن از چراغ اخطار داد و او به ایست پلیس توجه نکرد و بعد یقه پلیس را گرفت قطعا پلیس دیگر او را ناز نمی کند.

نیروی انتظامی جهت برخورد با ماموران متخلف حساسیت مورد نیاز را دارد / ذوالنور

ذوالنور اضافه کرد: کسانی که جلوی قانون و مجری قانون می ایستند مجرم هستند و نباید مقاومت کنند لذا کسانی که جلوی اجرای قانون را به وسیله نیروی انتظامی می گیرند مجرم هستند، همچنین کسانی که با فضاسازی رسانه ای علیه نیروی انتظامی تلاش می کنند این نیرو را در اجرای ماموریت هایش سست کنند نیز مجرم هستند. نمی توان هر جایی از قانون را که به میل مان است را بپذیریم، قانون جهت همه قانون است و همه قوانین آن را باید همه اجرا کنیم نه آنکه هر جا به نفع مان باشد را خوب بدانیم و هر جا به ضررمان است را رها کنیم.

وی افزود: ما در کشوری با قوانین خاص خود زندگی می کنیم که در هر کشوری قانون وجود دارد. کسانی که حریم قانون را نقض می کنند طبیعتا حریم آنها نیز نقض می شود و با آنها برخورد صورت می گیرد.

یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه باید با هنجارشکنان و مروجان بی‌حجابی برخورد شود، گفت: اگر ماموری در برخورد با بی‌حجابی تخلفی را انجام داد

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال با بیان اینکه احتمال اشتباه از سوی مجریان قانون وجود دارد، توضیح داد: کسانی که مجری قانون هستند، معصوم نیستند. ممکن است جایی اشتباه و اشتباه کرده و در اثر توهین ها و بی توجهی ها حوصله ارزش سر رود. این طبیعی است که باید ماموران با آموزش و تلاش زیاد از قبل نسبت به وظایف ارزش توجیه شوند و نسبت به این عنوان با حساسیت و لطافت بیشتری برخورد کنند.

ذوالنور با بیان اینکه کار نیروی انتظامی، امر به معروف و نهی از منکر فرهنگی و ایجاد تحول بنیادین و توضیح فلسفه حجاب نیست، گفت: این کار دستگاه های دیگر است لذا اگر کسی با نقض حریم قانون، فساد و بی بند و باری را رواج داد طبیعی است نیروی انتظامی بر حسب ماموریتش نسبت به این عنوان حساسیت نشان دهد. اگر نیروی انتظامی با جرایم مشهود برخورد نکند باید آن را محاکمه کرد.

نیروی انتظامی جهت برخورد با ماموران متخلف حساسیت مورد نیاز را دارد / ذوالنور

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به محتوای فیلم انتشار یافته از برخورد نیروی انتظامی با یک فیلم، گفت: فیلمی که در اینترنت انتشار یافته حاوی بخش های گزینشی و تقطیع شده است از اتفاقی است که رخ داده چون طرف برابر برخورد و درگیری داشته به شکلی که انگشت مامور شکسته و صورتش با چنگ زدن خون می افتد. همچنین عده ای هم از این جریان دفاع می کنند.

ذوالنور ادامه داد: در این بین اعتقاد دارم کسانی که نسبت به این عنوان موضع گرفتند، سنجیده نبوده و باید بررسی های مورد نیاز صورت می گرفت. نیروی انتظامی نهاد قانونی با ارکان فرماندهی هست. این نهاد دارای بازرسی است که شاکیان می توانند به آن مراجعه کنند. همچنین وظیفه حفاظت از اطلاعات، صیانت از ماموران و برخورد با تخلفات آنها هست. همچنین وظیفه بخش عقیدتی و سیاسی و معاونت نظارتی نیروی انتظامی برخورد با تخطی مسئول و مامور با تخلفات است لذا کار باید در مجرای بررسی خود قرار گیرد.

وی اضافه کرد: اگر نتیجه بررسی ها این بود که مامور در هر سطحی تخطی و تخلف داشته، باید مجازات قانونی خود را ببیند. یقینا ساختار نیروی انتظامی به شکلی است که در برخورد با مامور متخلف مسامحه نخواهد کرد لذا به نظر می آید واکنش‌ها کسانی که چنین فضایی را در کشور درست می کنند، توام با افراط و تندروی است چون هنگامی که کاری هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است حکم در مورد آن صادر نمی شود.

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه نباید بخش های گزینشی یک فیلم مبنای قضاوت قرار گیرد، افزود: باید به جای این نوع رفتارها، عنوان به صورت کامل بررسی شود و به تناسب نتیجه های بررسی با خاطیان برخورد صورت گیرد.

ذوالنور همچنین خاطرنشان کرد: کسانی این صحنه ها را درست می کنند و قبل از آن از بحث دختران خیابان انقلاب حمایت و پشتیبانی کردند، آنهایی هستند که همچون سلبریتی ها بدن عریان و سر برهنه خودشان را در پروفایل هایشان در اینترنت و اینستاگرام به معرض نمایش دیگران و چشم های بیگانه می گذارند. بعد از آن بعضی از فرزند های معصوم و بی گناهی که اطلاعات عمیقی از دین ندارند جرات و جسارت جهت هنجارشکنی در خیابان را پیدا می کنند. این خود نشان می دهد که باید با زمینه های بزه و هنجارشکنان برخورد شود.

وی تاکید کرد که باید نیروی انتظامی و دستگاه قضایی با کسانی که زمینه تجری گری، اباهه گری، بی بند و باری، لاابالی گری و هجوم به اعتقادات و باورهای مردم را فراهم می کنند، را باید برخورد کنند تا فضای جامعه به سمتی نرود که هنجارشکنان، هنجارها در هم شکسته و بعد دستگاه قانونی با آن افراد برخورد کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: اگر ماموری تخلف کرد به این معنا نیست که هجومی علیه نیروی انتظامی شکل گیرد و از آن طرف بگویند که باید در قانون حجاب تجدیدنظر شود. حال اینکه حجاب یک ضرورت دین است و همه مراجع دینی معتقدند که حجاب از ضروریات غیرقابل انکار دین است بنابراین هتک حجاب به عنوان یکی از واجبات دین، منکر و گناه است و نمی شود در جامعه اسلامی نسبت به یک بزه اجتماعی بی تفاوت بود.

ذوالنور با بیان اینکه هیچگاه جمهوری اسلامی کسی را به جرم نماز نخواندن مجرم نمی داند، گفت: این نماز به رابطه فرد با خدا بستگی دارد و آثار بیرونی مشهود ندارد ولی بی حجابی اساس اعتقادات مردم را ترساندن می کند و تاثیرات اجتماعی دارد و نمی توان نسبت به این عنوان بی تفاوت بود. در این بین عده ای وقت طلب و سوء استفاده گر از این عنوان استفاده کرده و علیه نیروی انتظامی، گشت ارشاد، امر به معروف و نهی از منکر و حجاب موضع گیری می کنند که تمام آن غلط و خلاف است.

وی افزود: ممکن است در هر موضوعی ماموری از شرکت آب، گاز، برق و حتی دکتر در اتاق عمل اشتباهی را انجام دهد ولی آیا ما بعد از آن علیه اصل طبابت و قانون صحبت می کنیم لذا بعضی ها کاسه لیس هایی هستند که منتظرند تاقاری بشکند و بعد آن را لیس بزنند. آنها منتظر چنین صحنه ای هستند.

نماینده قم اضافه کرد: کسانی که این عنوان را نقد می کنند حواس ارزش جمع باشد ناخواسته در جریان غلط حرکت نکنند البته ممکن است که بعضی از ماموران ما به علت نسنجیدگی، بی تحملی و بی دقتی بهانه را جهت آنها فراهم کنند.

واژه های کلیدی: قانون | برخورد | قانونی | نیروی انتظامی | نیروی انتظامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs